Zadání

 

1. Транссибирская магистраль
PDF

 

2. Kytičky

3. Koňská
MP3

4. Haťmatilka
Abyste tuto šifru vyluštili, musí mít správný rozměr. Při hře se to řeší kopírováním, tady jsem to zkoušel scanem do PDF, ale to nepomohlo. Takže delší strana obdélníku musí mít 20cm.
PDF

5. U očaře

6. Boršč
 

7. Binárka
 

 

8. XIV
Šifru dodáme hned jak nám opraví jeden noťák.

 

9. rýsování
K řešení této šifry je potřeba mapa.
10. světové strany
 


ŘEŠENÍ

 

1. 
Každý tým dostal odpověď na přesně jednu otázku ze seznamu 35 otázek. Prvním úkolem bylo tedy získat odpovědi od ostatních týmů. Po přiřazení otázek a odpovědí, resp. seřazení odpovědí podle pořadí se vzalo z první odpovědi první písmeno, z druhé odpovědi druhé písmeno, a tak dál až k 35. odpovědi a 35. písmenu.

2. 

3. 

4. 
(pokud si budete tisknout a zkoušet, nemusí vám to vyjít, záleží na rozměrech)
Pokud sečtete čísla, zjistíte, že dávají rozměr delší strany. V určených bodech udělejte linky. Šipky mezi čísly značí, jak se papír na této lince ohne. Pokud popřehýbáte, nakreslené symboly se překryjí a vyjde text.

5. 

6. 
Písmena kurzívou označují intervaly 2-9. Po získání číselných řad je nutné vyťukat je na mobilu, nebo si to alespoň představit 🙂

7.
 

8. 
Básnička je podezřelá výskytem písmen X :-). Pokud vezmeme ze všech řádků písmena I, V a X, dostaneme na každém řádku jednu římskou číslici od 1 do 26. Tu převedeme na písmena v abecedě a máme tajenku.

9. 
Další stanoviště určuje průsečík po narýsování přímek, úseček… na mapu Z DRUHÉ STRANY.

10. 
Tady je malá nápověda křížkem před 10kou –> polský kříž. Napsaná písmena značí světové strany – určují políčko v polském kříži vzhledem k prostřednímu políčku. Pokud použijeme přímo prostřední políčko, je označeno písmeny TU (tady). V každém políčku polského kříže jsou tři písmena, to které vybereme, určují šipky <<, >>, ><.


:: Archiv ::

:: Hledat ::

:: Partneři ::

:: Counter ::

Powered by WordPress.
Theme has been created by TeeVee.