1. Galerie

2ab. Příběh

3. Japonština

4. H

5. Blikačka

6. Guláš
Na stanovišti tým dostal misku s gulášem. Na stěnách bylo několik vzkazů. Mezi nimi jeden důležitý: Důkladně po sobě umyjte nádobí.

7. Vločka

8. Jízdní řád


9. Perníková chaloupka
Na stanovišti se nacházelo několik světýlek a lístečků s místy. Začátek šifry byl na značce start. Rozestavění a směry světel jsou překresleny v obrázku. U této šifry byla možnost se zeptat zda nalezené řešení je ok a to jednou za 5 minut.

10. Puzzle


ŘEŠENÍ

 

1. Galerie
V galerii byly vystaveny obrazi obsahující braillovo písmo. Pořadí určilo datum, které bylo napsáno římskými nebo arabskými čísly –> dvě řešení, šifra byla na dvou mistech.

2ab. Příběh

3. Japonština

4. H

5. Blikačka
Součástí šifry byla blikačka na stromě a barevné šipky na papíře pod stromem. Řešením byl nápis, který vznikl kreslením čar ve směrech rozsvícené šipky.

6. Guláš
Základem šifry bylo sníst guláš (tady orgové mysleli především na to aby se luštící tým taky jednou dobře najedl). Ve chvíli kdy chtěl tým umýt nádobí, zjistil že z kohoutku neteče voda ale svítí slabé modré světlo. Umístění dalšího stanoviště se zobrazilo po osvícení dna misky od guláše.
Na tomto stanovišti bylo zajímavé sledovat myšlenkové pochody týmů a hledání řešení: prosvícení chleba, důkladný průzkum obsahu misky včetně počítání kousků masa…

7. Vločka

8. Jízdní řád

9. Perníková chaloupka
Název “Perníková chaloupka” napoví, že řešení je “jít za světlem”. Pokud pujdete za světlem, dojdete k lístku, od kterého uz dál za světlem nemůžete. Je tu napsáno: Palava minigolf.

10. Puzzle


:: Archiv ::

:: Hledat ::

:: Partneři ::

:: Counter ::

Powered by WordPress.
Theme has been created by TeeVee.