Řešení 2007

1 – Divadýlko
Dobrý den, umělci z Maďarska bohužel nedorazí… bla bla bla
TeeVee:prusík
DeeDee:plyšák
TeeVee:acidofilní mléko
DeeDee:ananas
TeeVee:rum
DeeDee:lak na nehty
TeeVee:kartáček
DeeDee:angličtina
TeeVee:boty
DeeDee:vařič
TeeVee:ochrana
DeeDee:antikoncepce
TeeVee:závětří
DeeDee:podprsenka
TeeVee:návleky
DeeDee:rukavice
TeeVee:ešus
DeeDee:urologický čaj
TeeVee:mágo
DeeDee:lano
TeeVee:cosi k jídlu
DeeDee:expreska
TeeVee:obinadlo
DeeDee:zora
TeeVee:voda
DeeDee:karimatka
TeeVee:endiaron
DeeDee:antiperspirant
takže ještě jednou….

2a,b – Zpívánky3 – Had

4 – Ježek v rámečku
Ježečka netřeba představovat. Uvnitř rámečku bylo následující:
Privazujeni a mneli udobatnici, papaz mnechte u ctvrtinaou plazanku, zazapordloujeho pokkonete pohoninu. Pro dosmirni teono mojety byscaj papate napovideji ziskali poradu, kam se vyvenovat venovale. Krajedloe, jest ono samoduche. Pro poledoveccovani na venovalsi stanepouzitiste stakovi prelustit nase ledovectke pohleni. Pvporadkuud ctecaj tytoto pravidlaky, potomas pro vas navenovale nebkoncetinae zaplazou, ze venovalsi stovkynoviste se prochazi na vcelinici vyucujetele narodinau obacet ossouhlaska, podnikovna, vbez z vcelinice planicke. panete chodet,vrhne szkouskai. Macaj na to.
Napoveda: kasino je herna

5 – Zubař
Audio : mp3
Tady patří velký dík Lubynovi a Vildovi za obětavou práci a citlivý přednes.

6 – Čáry

7 – Kompas

8 – Rovnice

9 – Inzerát

10 – Svíčková
Stanoviště se svíčkama. Po obkreslení světýlek vyšel následující nákres:


 
Řešení
 
1 – Divadýlko
Ke správnému vyřešení šifry stačilo napsat vyjmenované předměty a první písmena vytvořila dvě slova, což bylo umístění následujícího stanoviště. Druhé stanoviště nebylo na jednom místě, ale na dvouch. Na každém z nich byla část šifry k dalšímu stanovišti.

2 – Zpívánky
Uznáváme, že toto byla trošku nešťastně zvolená šifra, nicméně si s ní většina týmů poradila. Obrázky vystihovaly výjevy z více/méně známých písní a druhá část šifry obsahovala pořadí hledaného písmene v textu. Slovo z těchto písmen vás zavedlo na další stanoviště.

3 – Had
Vcelku jednoduchá šifra. Pokud jste spočítali políčka jednolivých hadů, zjistili jste, že počet je stále stejný a co víc, že políček je 26, stejně jako písmen abecedy. Do políček stačilo vypsat abecedu (po směru šipky) a tajenka byla na světě.

4 – Ježeček v rámečku
Po otevření rámečku – ježka v kleci – jste nalezli text *******************

5 – Zubař
Trošku drastické, leč triviální. Zubařská vrtačka dělá morseovku.

6 – Čáry

7 – kompas
Do čtverečku stačilo vypsat písmena A až Z, tedy abecedu, mimo písmeno W. Do čtvercové matice tato písmena zapadnou docela snadno, protože bez W jde o 25 písmen, tedy matice 5 x 5. Pro správnou orientaci obrázek obsahuje i nasměrování na sever. Níže napsané zkratky pouze ukazovali pozici hledaného písmene vzhledem ke středu. Velké písmeno znamená skok o dvě políčka a malé písmeno skok o jedno.

8 – rovnice
K řešení naší rovnice není zapotřeba téměř žádné matematické znalosti, snad jen pouze správně poznat vzorec objemu válce. Devitimístné číslo začínající 800 znamená číslo telefoní, dokonce bezplatné, a “=>” neznameá “rovná se nebo je větší” ale šipku k číslu 9, tj následující stanoviště. Po zavolání na bezplatné číslo se ozvala KB. Před blanenskou Komerční Bankou je nepřehlédnutelný válec plný inzerátů + naše šifra… Tady došlo k nepředpokládanému spestření hry, protože se KB rozhodla odpojit linku z důvodu údržby. Nevím kolikrát do roka se údržba prování, my děláme Megbolondul jen jednou 🙂

9 – Inzerát
Každý z vás jistě někdy psal SMS. V takovémto tvaru to vašemu mobilníme telefonu zadávate pokaždé a on pokaždé musí luštit. K řešení stačilo vzít telefon, začít psát sms a mačkat uvedená čísla.

10 – Svíčková


:: Archiv ::

:: Hledat ::

:: Partneři ::

:: Counter ::

Powered by WordPress.
Theme has been created by TeeVee.